Zaključek planinskega krožka

S planinskim krožkom so mentorici Renata Dimnik in Polona Baš Jere z učenci Podružnice s prilagojenim programom izvedli sedem izletov.  Zaradi priporočil s strani NIJZ-ja so v začetku šolskega leta izbirali destinacije v bližnji okolici Litije, kjer ni bilo potrebe po uporabi javnega prevoza. Začetek in zaključek pohoda je bil vsakič pred OŠ Litija. Sprostitev ukrepov pa jim je omogočila prevoz z vlakom, zato so razširili program na Ljubljano. Izvedli so izlete na Sveti večer, Bogenšperk, Libergo, Pot ob žici v Ljubljani, Veliko Štango in Golovec v Ljubljani. Zaključno druženje s pogostitvijo so zaradi že zelo visokih poletnih temperatur preživeli  kar v OŠ Litija. Ob evalvaciji šolskega leta so se vsi strinjali, da so pohodi s planinskim krožkom popestrili njihov vsakdan in da so vedno znova z veseljem pričakovali naslednji pohod. Ob tem so se urili v uporabi spletnih aplikacij, v orientaciji na zemljevidu in v naravi, v uporabi javnega prevoza in denarja. Hkrati so širili znanje o naravi in varovanju le te, o naravnih pojavih, o naravnih in kulturnih lepotah Litije ter njene okolice, o Ljubljani in njenih znamenitostih, predvsem pa utrjevali prijateljske vezi in skrbeli za zdravje.

Ob zaključku so tako že izdelali plan za naslednje šolsko leto, ko bodo z nahrbtniki na ramah zakorakali novim ciljem naproti.

Polona Baš Jere