Šport na OŠPP Litija

Mesec maj je za učenke in učence OŠ Litija, Podružnice s prilagojenim programom vedno pester. Kot vsako leto, so tudi v letošnjem šolskem letu, nastopili na tekmovanjih v malem nogometu za učence in atletskih tekmovanjih. Na Področnem tekmovanju v atletiki v Grosupljem so bili najuspešnejša ekipa in se razveselili zmagovalnega pokala, nogometna ekipa fantov pa je zasedla prvo mesto na Področnem tekmovanju v Zagorju ob Savi. Zlate medalje so kar več naslednjih šolskih dni ponosno visele okrog njihovih vratov… S tem se je nogometna ekipa fantov uvrstila na polfinalno tekmovanje v Ljubljani, najuspešnejše atletinje in atleti pa nastop na Državnem tekmovanju na Bledu. V hudi konkurenci športnikov iz celotne Slovenije so seveda tu in tam spoznali, kaj v svojih nastopih in pripravljenosti še lahko izboljšajo, tako da jim motivacije na športnem področju tudi v prihodnjem šolskem letu ne bo manjkalo, saj se vsi že veselijo športnih nastopov naslednjega leta.

Vili Guček, športni pedagog