V okviru delovanja Galerije OŠ Prule je bil od 17. novembra 2021 do 30. junija 2022 razpisan mednarodni likovni natečaj  Otroška grafika. Na natečaj se je odzvalo poleg Slovenije kar pet tujih držav. Sodelovalo je 1062 avtorjev iz 87 osnovnih šol in likovnih ustanov. S pomočjo mentorjev so učenci skušali prikazati zanimive dogodke in doživetja na temo »Pod svobodnim soncem« Navedenega likovnega natečaja se je udeležil tudi učenec OŠ Litija, Podružnice s prilagojenim programom, Aljaž Mravlje skupaj z mentorico Barbaro Klanšek. Dela se je lotil v grafični tehniki kolažni tisk in nastal je izjemen izdelek, katerega je mednarodna komisija ocenila s priznanjem za posebne dosežke oz. bronastem priznanjem za šole s prilagojenim programom. Čestitke Aljažu.