Učenci OŠ Litija, POŠ Sava in Polšnik ter Podružnice s prilagojenim programom so v četrtek, 24. 11. 2022, po dveh letih premora zaradi epidemije COVID, povabili njihove starše, dedke, babice, bratce in sestrice ter tudi ostale občane na prednovoletni bazar. Za obiskovalce so pripravili čudovite izdelke za novoletna darila in ročno izdelane voščilnice. Za praznični vonj na bazarju so poskrbele kuharice s slastnimi palačinkami in skupina staršev za samopomoč s prijetno čajanko, pred šolo pa so pekli tudi kostanj. Na vhodu so obiskovalce pričakali mlajši učenci, oblečeni v božična oblačila. Otroški in mladinski pevski zbor sta pripravila nastop z božično glasbo na balkončku nad avlo. Obiskovalci bazarja so lahko spoznali evropski projekt Joga za face 2, v okviru katerega so učenci posebnega programa obiskovalcem nudili masažo rok z aromatičnim pilingom. Na bazarju se je predstavil tudi šolski projekt učencev PPVI4 Boš piškot. Številni gostje so si v mali telovadnici ogledali plesne nastope. V šoli je bilo res čutiti pozitivno vzdušje. Obisk in izkupiček za šolski sklad sta presegla vsa pričakovanja. Hvala vsem obiskovalcem in upamo, da se drugo leto spet vidimo.

Katarina Kos