Nahrbtnik TOM telefona je obiskal učence Osnovne šole Litija

Med 11. 10. in 18. 10. 2022 se je OŠ Litija pridružila akciji ZPMS »TOM potuje otroke obiskuje«. TOM telefon je splošni telefon namenjen otrokom in mladostnikom. S svetovalci se lahko pogovarjajo o čemerkoli. Lahko zaupajo svoje težave, stiske, postavijo kakšno vprašanje ali razrešijo dilemo. S pogovorom pogosto problem postane manjši in rešljiv. Kadar smo žalostni, jezni, razočarani, nam pogovor lahko pomaga, da se počutimo lažje, se razbremenimo, umirimo in dobimo občutek, da v stiski nismo sami. Teme o katerih se pogovarjajo na TOM telefonu so zelo različne: ljubezenske teme, odnosi s prijatelji, težave v družini, na spletu, v šoli, slabo psihično počutje ali preživljanje prostega časa. TOM telefon je brezplačen, anonimen in zaupen.

V nahrbtniku so učitelji prejeli gradivo za razredno uro, zgibanke in svinčnike. Na razredni uri so učencem predstavili način delovanja TOM telefona in si ogledali njihovo spletno stran. Učenci so na listke napisali vprašanja, ki se jim porajajo, težave s katerimi se soočajo in jih poslali na TOM telefon. Svoja razmišljanje in misli o sloganu  »Odgovor je pogovor« so zapisali tudi v spominsko knjigo.

Nataša Zupan Cvetežar