4. maja 2022, je Osnovna šola Jurija Vege Moravče, v centru Moravč, v parku ob cerkvi, organizirala že 26. mednarodni likovni Ex tempore, katerega sta se skupaj z učenkami Osnovne šole Litija, udeležila tudi učenca Podružnice s prilagojenim programom in sicer Gašper Borišek in Rok Žibert. Učenca je spremljala mentorica Barbara Klanšek.

Letošnja tema » Drevo, drevesa, gozd« na katero so ustvarjali je bila zelo široka in je nudila pester izbor motivov. S svojo nadarjenostjo in izvirnostjo sta učenca zelo presenetila in nastali so čudoviti izdelki.

Otvoritev razstave nastalih likovnih del bo v torek, 24.5.2022 na gradu Tuštanj, kjer bodo učenci in mentorji prejeli priznanja.