Zlato in srebrno priznanje na državnem tekmovanju Mladi tehniki v Ljubljani

Po uspehu na regijskem tekmovanju Mladi tehniki, sta se Blaž Jerič in Gašper Borišek udeležila državnega tekmovanja. Tekmovanje je potekalo 13. maja na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Udeležili so se ga učenci šol s prilagojenim programom, ki so na regijskem tekmovanju dosegli 1. ali 2. mesto. Tekmovanje je potekalo v obdelavi lesa, kovin, papirja in tekstila, risanju s programom Cicicad in ustvarjanju za  učence posebnega programa  od 1. do 3. stopnje in 4. do 6. stopnje.

Učenca OŠ Litija sta bila na tekmovanju zelo uspešna. Gašper Borišek je v obdelavi lesa dosegel vse možne točke in osvojil ZLATO priznanje, Blaž Jerič pa je v obdelavi papirja dosegel SREBRNO priznanje. Čestitamo!

Mentor

Matjaž Bizilj

Odprtje razstave o pticah v litijskem parku ob Savi

V petek, 20. maja 2022, je v Litiji v parku ob Savi potekal dogodek ob odprtju razstave Živimo s pticami. Dogodek je potekal v okviru projekta Ozeleniti mesto Litija. V parku so poleg razstave o pticah, Živimo s pticami, postavljeni še knjigobežnica, namenjena izmenjavi knjig in valilnice za ptice, ki so jih izdelali učenci Osnovne šole Litija, Podružnice s prilagojenim programom pod vodstvom mentorja Matjaža Bizilja. Valilnice so nameščene po drevesih v parku. Prenova parka mestu Litija prinaša prostor, kjer se lahko vsak mimoidoči za trenutek ustavi, prisluhne petju ptic in se sprosti ob dobri knjigi.