LIKOVNA RAZSTAVA NEJE MLINAR

Na Osnovni šoli Litija, Podružnici s prilagojenim programom, so odkrili pozitiven učinek koronskega časa. Učenka Neja Mlinar je že pred epidemijo, med njo pa še toliko bolj intenzivno, pričela z ustvarjanjem in nastala je številčna zbirka slik. Kaj je lepšega kot zapolniti dni z listom papirja in svinčnikom v roki. V mesecu januarju so se odločili, da je čas, da jih postavi na ogled. S tehniko vzorčenja in šrafiranja s črnim flumastrom je ustvarila cel niz črno belih del. Ker je Neja velika ljubiteljica živali in jo tudi sicer spremljajo v vsakdanjem življenju, je bil izbor teme precej logičen. Živali. Ideje je iskala na spletnih straneh, se posvetovala z učiteljicami, večkrat pa dodala nekaj čisto svojega. Kontrastne slike raznovrstnih živali zdaj krasijo šolsko avlo, Neja pa že išče nove motive in ideje za ustvarjanje.

Polona Baš Jere