OKTOBERSKE NOVICE

Pred vami so nove novice, ki so jih pripravili učenci pod mentorstvom učiteljice Slavi Celestina. Preberite si, kaj se je dogajalo na Podružnici s prilagojenim programo v mesecu oktobru. Več na povezavi…

PROJEKT POUK V NARAVI

Tudi v letošnjem šolskem letu učenci 1. in 2. razreda PP z NIS izvajajo projekt Pouk v naravi. Izkoristili so sončno septembrsko vreme in izvedli vrsto dejavnosti na prostem. Poleg urejanja gredice na šolskem vrtu so na prostem urili in usvajali cilje iz matematike , širili besedišče , utrjevali pojme iz šolske okolice ter nabirali kondicijo na krajših sprehodih po mestu. Začetek jeseni so proslavili s potepanjem po Lušni poti v Šmartnem. V lesene košarice so pridno nabirali gozdne plodove in druge naravne materiale, s katerimi si bodo v deževnih dneh krajšali čas v razredu ter jih uporabili za preštevanje, razvrščanje, likovno ustvarjanje,… Narava je naša največja učiteljica. Poleg tega, da nas hkrati pomirja in spodbuja, je v  njej na razpolago vrsto možnosti in metod za bolj zabavno poučevanje. Učenci 1. in 2. razreda se že veselijo novih dogodivščin v naravi.

Alenka Vidgaj