Iz šole v naravi v karanteno

Zadnji mesec je bil tudi za učence in učitelje na Podružnici s prilagojenim programom zelo nenavaden, a vseeno pester in učno zelo učinkovit. Tudi mi smo tako kot vse druge šole v Sloveniji v karanteni in pridno upoštevamo vsa priporočila in navodila vlade ter pristojnih zdravstvenih ustanov. V začetku meseca smo se učenci in učitelji udeležili  šole v naravi v Mladinskem zdravilišču in letovišču Rdečega križa Slovenije na Debelem rtiču. Veliko smo plavali, imeli dva športna in naravoslovna dneva, en kulturni dan in obiskali Luko Koper. Pogoji so bili odlični, čeprav se je že čutila napetost pred karanteno. Preživeli smo čudovite dneve v prijetnem obmorskem ambientu. V tistem tednu smo praznovali tudi rojstni dan naše učenke Azre Kovačevič, ki nas je tudi lepo pogostila. Vrnili smo se zdravi in zadovoljni. Potem pa smo se morali čez noč prilagoditi delu na daljavo, oz. delu in učenju od doma. Z veliko zavzetostjo smo se tega lotili. Nekaterim družinam smo zagotovili računalniško tehnologijo za lažje delo, da delo normalno teče. Tako učenci kot učitelji smo se morali hitro priučiti vseh računalniških spretnosti: spletne učilnice, videokonference, delo z IKT, spletne klepetalnice, razgovorov po e-pošti… Dejstvo pa je, da nobena tehnologija ne more nadomestiti pristnih medsebojnih odnosov. Vsi si želimo umiritve razmer v Sloveniji in ponovnega snidenja v šoli. Na koncu naj vsem zaželim vesele in zdrave velikonočne praznike.

Robert Farič