Potovanje v znanje – sledenje na delovnem mestu v Grčiji

V sklopu projekta Erasmus + Potovanje v znanje sta se Katarina Kos in Nataša Zupan Cvetežar od 30. 9. do 4. 10. 2024 udeležili sledenja na delovnem mestu na šoli General lyceum of Zipari, na otoku Kos v Grčiji. Gostila ju je učiteljica angleščine in pomočnica ravnatelja ga. Kalliopi Zaraka. Ogledali sta si šolo, prisostvovali pri pouku različnih predmetov, spoznali njihov način dela in poučevanja ter grški šolski sistem. Posamezni učitelji so jima predstavili preventivne projekte, npr. preprečevanje vrstniškega nasilja.  Šola že vrsto let sodeluje v različnih evropskih projektih, razvija kreativnost in talente učencev. V šolo so vključeni tudi učenci z manj priložnostmi. Vzpostavljajo pogoje za aktivno participacijo v socialno, ekonomsko in kulturno življenje v skupnosti. Otok Kos imenujemo tudi Hipokratov otok, saj je to otok na katerem je živel, deloval in raziskoval. Še sedaj promovirajo njegove ideje in vrednote.  Spoznali sta življenje na otoku in dobro sodelovanje vseh deležnikov v lokalni skupnosti. Na zaključni prireditvi ob predaji certifikatov so se dogovarjali o nadaljnih možnostih sodelovanja med šolama.

Sledenje na delovnem mestu je oblika izmenjave, ki omogoča izmenjavo dobrih praks med kolegi partnerskih šol v tujini. Ponuja možnost spoznavanja in učenja drug od drugega in prenos inovativnih metod dela v pouk.

Katarina Kos in Nataša Zupan Cvetežar