V četrtek, 10.10. 2024 je OŠ Litija praznovala 10. obletnico nove šole. V ta namen je bil za celotno šolo izveden tehniški dan na temo ekologije, MLADI EKOLOGI.

Za starše in vse obiskovalce so odprli vrata šole, kjer so si obiskovalci lahko ogledali šolske prostore, različne dejavnosti in delo v šoli.

Učitelji Podružnice s prilagojenim programom so po oddelkih pripravili zanimive dejavnosti, kjer so z učenci izdelovali uporabne izdelke iz odpadnih materialov. Nekateri učitelji so se povezali tudi z učitelji osnovne šole in v delavnicah  ustvarjali skupaj. Tako so nastali čudoviti uporabni izdelki iz pločevink, kartona, časopisnega papirja, blaga,…

Med ustvarjanjem so učenci namenili čas tudi ogledu animiranega filma Zeleni slon, na temo ekologije in se pogovorili o vprašanjih, ki jih film zastavlja. Sprostili so se ob športnih aktivnostih in preverili kako delujejo robotki. Za konec pa uživali ob gledanju igrice Iskalonajdilci, ki so jo pripravili učenci dramske delavnice OŠ.

Zapisala: