Osnovna šola narodnega heroja Rajka Hrastnik je v torek, 6.2.2024, ponovno organizirala stekloslikarsko kolonijo, ki je potekala v prostorih njihove šole. Kolonije sta se poleg učenk Osnovne šole Litija, udeležila tudi učenca Podružnice s prilagojenim programom in sicer Nika Bricelj iz 7.razreda in Rok Žibert iz 9.razreda, pod vodstvom mentorice Barbare Klanšek. Slikali so na ravno steklo, svojo ustvarjalnost pa preizkusili tudi v krašenju dekorativnih steklenih predmetov. Letošnja novost je bila krašenje steklenega nakita. Tema ustvarjanja, na katero so mladi ustvarjalci ustvarjali, je bila Ornament, s poudarkom na slovenski ornamentiki. Nastali so čudoviti izdelki.