Lansko leto je naša šola sodelovala v akciji TOM potuje otroke obiskuje, v kateri je 7 dni gostila nahrbtnik TOM telefona. Razredniki so izvedli delavnice o TOM telefonu in  o pomenu pogovora. Učence so povprašali tudi, o katerih vprašanjih ali temah se ne morejo ali ne upajo pogovarjati s starši ali drugimi odraslimi. Svoja vprašanja, strahove, težave so zapisali na listek ter ga anonimno oddali v škatlico. Vse anonimno podane zapise otrok so zbrali, pregledali in analizirali na TOM telefonu. Prejeli so več kot 10.000 anonimnih zapisov otrok in mladostnikov, na podlagi katerih so izdali publikacijo ” Kaj si mladi želijo, da bi odrasli vedeli o njih?”

Vabimo vas, da si v publikaciji preberete, kaj nam otroci in mladi želijo sporočiti in katere so tiste teme, s katerimi še vedno ostajajo sami. Prav tako vabimo mlade, da skozi publikacijo začutite, da v stiski niste sami in da si mnogo mladih zastavlja podobna vprašanja.

Publikacijo lahko preberete tukaj: