V sredo, 5.4.2023,  je OŠ Litija skupaj s Podružnico s prilagojenim programom in v sodelovanju s Predilnico Litija že drugič izvedla enodnevno likovno kolonijo z naslovom Nitke. Organizacijo le te in vodenje so prevzeli učitelji OŠ Litija, Petra Prosen, Renata Dimnik, Matjaž Bizilj in Barbara Klanšek.

Namen kolonije je bila povezava šole s krajem in ustvarjanje z naravnimi materiali tekstilne industrije Litija.

Enodnevne likovne kolonije se je udeležilo 28 učencev iz 11 šol sosednjih občin. Podružnico s prilagojenim programom sta zastopala Nina Zakšek in Rok Žibert, osnovno šolo pa Alex Štrus in Simon Vodenik.

Sodelujoči učenci so ob pomoči svojih mentorjev, izdelali dekorativne izdelke iz naravnega materiala, niti, na temo Niti in kamen.

Likovna kolonija je bila namenjena vsem učencem in učenkam, ki imajo željo po likovno-ustvarjalnem izražanju. Omogočila je možnost sproščenega osebnega izražanja in ustvarjanja na likovni način z uporabo različnih naravnih materialov. Vsi sodelujoči v likovni koloniji so v jedilnici OŠ Litija pripravili čudovito razstavo ustvarjenih izdelkov.