Osnovna šola Litija, Podružnica s prilagojenim programom, je v petek, 7. 4. 2023, že triindvajsetič organizirala državno tekmovanje v namiznem tenisu za učence in učenke, ki obiskujejo prilagojen program osnovne šole z nižjim izobrazbenim standardom in so letnik 2007 ali mlajši. Vsaka šola je lahko prijavila 2 učenca in 2 učenki. Tekmovanja se je udeležilo 21 fantov in 14 deklet iz cele Slovenije (sodelovalo je 12 šol). V športni dvorani je najprej potekal kratek kulturni program. Učenke in učenci so se pod vodstvom Sandre Rihter predstavili s čudovito folklorno točko. Nato je tekmovalce pozdravil ravnatelj Osnovne šole Litija, gospod Peter Strle, predstavnik Zavoda RS za šport Planica pa je vsem nastopajočim prinesel sponzorska darila. Tekmovanje je potekalo po dvojnem izločilnem sistemu. Dogodku so se na tribunah s športnim navijanjem pridružili tudi nekateri drugi učenci in učitelji. Vsi udeleženci so prejeli priznanja za udeležbo na tekmovanju, najboljši trije fantje in tri dekleta pa še medalje.

Rezultati – dekleta:

1. mesto: ANJESA DEMIRAJ, OŠ ŠOLA DR. MIHAJLA ROSTOHARJA KRŠKO
  2. mesto: EMA JUSTIN, OŠ ANTONA JANŠE RADOVLJICA
  3. mesto: INES ŠTALC, OŠ ANTONA JANŠE RADOVLJICA

Rezultati – fantje:

1. mesto: NEJC OSREDKAR, OŠ JELA JANEŽIČA
  2. mesto: TIJAN POVŠE, OŠ DRAGOTINA KETTEJA NOVO MESTO
  3. mesto: ŽAN URŠIČ, OŠ JELA JANEŽIČA

Mentorji tekmovalcev so ob koncu izrazili pohvalo organizatorjem, zahvala pa gre tudi sodnikom in prostovoljcem pri pripravi in izvedbi tekmovanja.

Rezultate si lahko gledate tukaj.

Matjaž Bizilj