PLANINSKI KROŽEK NA OSNOVNI ŠOLI LITIJA, PODRUŽNICI S PRILAGOJENIM PROGRAMOM

Ker lepemu vremenu kar ni bilo konca, smo se že v mesecu oktobru s planinskim krožkom na Podružnici s  prilagojenim programom ponovno podali v hrib. Tokrat smo se odločili za nekoliko krajšo pot na Bogenšperk, saj je bil odhod izpred šole po pouku, torej v popoldanskih urah. V tem času leta, ko so dnevi krajši, bi nas kaj hitro lahko ujela tema. Že poznana pot do vrha je bila za nas mali zalogaj. Številčna zasedba učencev v spremstvu Renate Dimnik in Polone Baš Jere je odmevala po gozdu, saj je bilo vzdušje pozitivno in pevsko razpoloženo.

Že med potjo smo se dogovorili, da bo naslednji pohod na Libergo. Prvo soboto po jesenskih počitnicah smo se kljub nekoliko slabši vremenski napovedi odpravili po sledeh tradicionalne poti od Litije do Čateža. Učenci so zavzeto sledili označbam na drevesih. Jesen nam je namenile čudovite barve in odejo šelestečega listja pod nogami. Med oblaki nas je celo obsijalo sonce. Na Libergi smo se pogreli s toplim čajem in okrepčali z malico, ob tem pa je že nastajal plan za naslednji pohod. Vrnili smo se v popoldanskih urah in čeprav z že nekoliko težkimi nogami, smo bili sklepčni, da je smo skupaj preživeli zares lep dan.

Polona Baš Jere