V torek, 19. novembra 2019,  je Društvo LILA za učence Osnovnih šol litijske in šmarske občine organiziralo enodnevno Likovno ustvarjalnico mladih, katere so se udeležili tudi učenci Osnovne šole Litija, Podružnice s prilagojenim programom. Ustvarjanje na temo »Pravice otrok«, je potekalo v Kulturnem centru Litija, v Litiji. Učenca Sabina Zakšek in Jan Murko sta svojo nadarjenost ustvarjalno izrazila na papir in tako so nastali čudoviti izdelki. Spremljala jih je mentorica Barbara Klanšek. Dela mladih likovnikov bodo razstavljena na samostojni razstavi, ki jo bodo med letom  predstavili po vseh sodelujočih šolah.